poniedziałek, 31 sierpnia 2015

Mickey Mouse

Chyba większość z Was zauważyła, że moda jest powtarzalna, a trendy wracają do nas niczym bumerang, z małymi modyfikacjami. Szara bluza z myszką Miki była hitem lat 80-tych, a teraz znów jest hot (podobnie jak inne rzeczy z wizerunkiem animowanych gwiazd,  są one umieszczane dosłownie wszędzie, nawet na butach, jak w najnowszym modelu Adidas Oryginals Superstar zaprojektowanym przez Pharella Williamsa.). Tym razem oversize'ową bluzę zestawiłam z krótkimi, podartymi szortami i beżowymi sneakersami na koturnie, które świetnie wizualnie wydłużyły i wysmukliły sylwetkę. Mała torebeczka z futerkowymi pomponami przełamuje sportową całość, a kolorystycznie zgrywa się z butami. Dekolt pod szyję wymagał upięcia włosów, dlatego zdecydowałam się na zaczesanego do tyłu wysokiego kucyka.;)


Magda




czwartek, 27 sierpnia 2015

Black Vest

Ostatnio polubiłam kamizelki - stanowią ciekawą alternatywę dla marynarek. Świetnie łączą się zarówno z szortami, jak i spodniami rurkami oraz garniturowymi cygaretkami, z którymi tworzą nową wersję garnituru, a także  z sukienkami. Opanowały wybiegi na pokazach takich domów mody jak Balmain, Balenciaga czy Acne.  W nadchodzącym sezonie będą nadal modne, zarówno te z pokazów letnich łączone z koszulami, dzianinowymi swetrami, a nawet trenczami, jak i ich nowe wersje wykonane z cieplejszych materiałów. Ja postanowiłam swoją kamizelkę zestawić z szortami, niczym wyciągnięte z lat 90. (w sezonie jesień/zima 2015/2016 będą zaś królować lata 70.), prostym czarnym topem z lejącego materiału oraz czarnymi, "wężowymi" sandałami. Klasyczne clubmastery i zegarek na czarnym pasku dopełniły zestaw, a szara torebka z szafirowym brelokiem delikatnie go  podkręciła. Aby optycznie wydłużyć sylwetkę i dodać całości letniej lekkości włosy związałam w luźny, wysoki koczek (wiatr sobie pokorzystał z tego lekkiego upięcia i od początku próbował mi go zburzyć, częściowo mu się to udało ;)).

Alicja




poniedziałek, 24 sierpnia 2015

Gre(y)at dress

Powoli zbliżamy się do końcówki lata  (chociaż zapowiadają jego jeszcze ostatnie podrygi w postaci ponad trzydziestostopniowych upałów ;)), co przypomniało mi, że czas w pełni wykorzystać możliwość bezkarnego odsłaniania nóg i noszenia lekkich, wygodnych rzeczy. Ta sukienka jest tego idealnym przykładem, jednak zamiast z sandałami postanowiłam połączyć ją z nietypowymi botkami z wycięciami na piętach. Żeby nadać stylizacji nieco elegancji postawiam na klasyczną Selmę od MK, którą przyozdobiłam futrzanymi brelokami (dodają charakteru każdej torebce). W upały niezawodną fryzurą jest koński ogon, a w tym przypadku wprowadził do zestawu nutkę nonszalacji i dodatkowo wysmuklił sylwetkę.;)

Magda



wtorek, 18 sierpnia 2015

Wedding Looks (Part 3)

Dziś prezentujemy Wam trzeci, już ostatni z cyklu postów "Stylizacje na wesele". Dzisiejsze zestawy to propozycje dla osób, które chcą się wyróżniać, ale przy tym wciąż czuć, że są ubrane odpowiednio na tę okazję. Magda postawiła na dziewczęcą, multikolorową sukienkę, którą dodatkowo "podkręciły" buty i torebka w kolorze intensywnego różu. Alicja również wybrała dla siebie zestaw bazujący na różu, jednak w tym przypadku kolory są nieco bardziej przygaszone, a efekt stonowany (nadrabiają oryginalne wycięcia przy dekolcie i na plecach :)). W obu przypadkach dekolt sukienek sięga pod szyję, dlatego też zdecydowałyśmy się na wysokie upięcia (w te upały było to najlepszym rozwiązaniem ;)). Po zaprezentowaniu przez nas 3 różnych typów stylizacji na wesele macie już swoich faworytów?

Pozdrawiamy,
Alicja i Magda


środa, 12 sierpnia 2015

Wedding Looks (Part 2)

Cześć kochani.:) Dziś mamy dla Was drugi z serii "weselnych" postów, tym razem postawiłyśmy na klasykę i elegancję. Dwa pastelowe looki zinterpretowane na różne sposoby. Alicja do liliowej sukienki z gipiury dobrała pudroworóżową torebkę na złotym łańcuszku i delikatne sandały w wężowy wzór. Do tego duże okulary w oryginalnych złotych oprawkach, które nadały całości nieco ekstrawagancji. Magda zaś swoją brzoskwiniową sukienkę potraktowała "na ostro".;) Czarne sandały z lakierowanymi wstawkami, ciekawa torebka, klasyczny zegarek na skórzanym pasku i kocie okulary dodały dziewczęcej sukience pazura.

P.S. Przypominamy o naszych snapchatach :)

Alicja: aimstyle_alicja
Magda: aimstyle_magda

Pozdrawiamy
Alicja i Magda